Nortek

NORTEK® markalı plastik dolgu bileşimleri, TERMO FORM PLASTIK A.Ş’nin geliştirmiş olduğu Kalsium Karbonat – Talk – Barit-Magnezyum Hidroksit-Alüminyum Hidroksit gibi minerallerle takviye edilmiş, yüksek kaliteli ürünlerdir. NORTEK ®, plastik sektörün ihtiyaçları ve müşterilerin talepleri doğrultusunda özel olarak geliştirilmiştir. NORTEK ® markalı plastik dolgu bileşimleri reçetelerinde ihtiva ettikleri katkılar ve nitelikli polimer bileşikler sayesinde geniş bir uygulama alanına sahiptir.

NORTEK® markalı plastik dolgu bileşimleri Kalsium Karbonat – Talk – Barit-Magnezyum Hidroksit-Alüminyum Hidroksit gibi minerallerle takviye edilmiş, yüksek kaliteli ürünlerdir. NORTEK®, kullanıldığı tüm uygulamalarda Polietilen (PE), Polipropilen (PP), Polistiren (PS) ve Akrilonitril Bütadiene Stiren (ABS) esaslı malzemelerle uyumlu olarak reçetelerinde farklı konsantrasyonlarda kullanılabilmektedir. NORTEK® compound aynı zamanda plastik sektöründe kullanılan sıradan ürünlere kıyasla müşterilerin ve pazarın ihtiyaçları doğrultusunda gelen talepler ve ihtiyaçlarına yönelik “özel” olarak geliştirilebilen ve modifiye edilebilen ürünlerdir.

TERMO FORM PLASTİK, bu sayede müşterilerinden gelen geri bildirimlerden yola çıkarak, uygulama ve üreticiye has ürünler geliştirir ve üretir.

NORTEK®, mineral dolgulu masterbatch’ler, uygulama ve kullanım alanlarına bağlı olarak formül maliyetlerini düşürmesinin yanında ürün özelliklerini arttırmak amacıyla da kullanılır. NORTEK®, bu sayede, üretimdeki performans ve kapasitenin arttırılmasına yardımcı olmasının yanında, rekabette müşterilerini bir adım ileriye taşımaktadır. NORTEK®, markalı ürünler ağır metal ihtiva etmezler.

NORTEK® markalı plastik dolgu compoundlarının poliolefinik ve strenik yapılara eklenmesiyle elde edilen daha iyi ısısal iletkenlik önemli bir maliyet avantajı yaratır. Polimer eriğin daha düşük ısılarda proseslenmesine olanak sağlayan NORTEK® üretim hatlarının daha düşük ısılarda çalıştırılabilmesi sayesinde elektrik tüketiminin minimum seviyede tutulmasına olanak tanır. Yüksek ısısal iletkenlik daha düşük enerji tüketimine ve yapının daha kısa sürede ısınıp soğumasına sağlamaktadır. Bu avantajların ışığında, ekstruderden çıkan ürün miktarı artarken proses süreleri de kısalmaktadır.

NORTEK® markalı dolgu malzemeleri, uygulama alanlarına ve belli kullanım oranlarına bağlı kalmak şartıyla, içeriğindeki mineral ve özel polimerler sayesinde, nihai yapının eğilme modülünü, sertliğini ve darbe ile delinme değerlerini geliştirebilmektedir. NORTEK® dolgu malzemeleri geliştirdiği bu mekanik özelliklerin yanı sıra, daha düşük sıcaklıkta daha kolay baskı tutabilen ürünlerin geliştirilmesine ve çekme değerlerinin kontrolünü sağlayarak stabil üretim sağlamaya yardımcı olmaktadır.

TERMO FORM PLASTİK SANAYİ VE DIŞ TİCARET A.Ş, NORTEK ® ürünlerini sadece yurtiçi pazarlarda değil ve yurtdışı pazarlara da ihracatını gerçekleştirmektedir.